Minust

water, waterfall, outdoors

Olen noormees 30-ndate esimeses pooles ning töötan treenerina. Peale abiellumist hakkasin tõsiselt mõtlema, kuidas soovin oma järgnevat elu elada. Suure hoo lisas veel 2020 toimunud COVID lock down. Võtsin vastu otsuse, et pean saama oma rahaasjad kontrolli alla ja alustama säästmise, ning investeerimisega. Eesmärgiks (nagu ikka) finantsvabadus, et treeneritöös ja finantseerimises oma täielik potentsiaal ära kasutada. 

Alustasin erinevate raamatute lugemisega. Esimeseks raamatuks oli muidugi “Rikas isa, vaene isa”. Ammutasin motivatsiooni erinevatest podcastidest ja külastasin hoogsalt raamatukogu, et motivatsioonile veel hoogu juurde anda. Kuigi keskkool sai läbitud majanduskallakuga, siis suurem osa teadmisi olid peast pühitud. Õnneks olin juba varem algust teinud meelerahufondi kogumisega. Huvitaval kombel olen alati vajanud meelerahufondi, et ilma liigsete pingeteta edasi püüelda. Kunagi ei tea, millal vaja töölt lahkuda või juhtub midagi ettearvamatut.

college student, library, books-3500990.jpg
stock market, chart, phone-6693060.jpg

Investeerimist alustasin kauplemis simulatsioonimängust, et oma oskused ja teadmised proovile panna. Esimese investeeringu tegin 07.10.20. Alustamiseks oli aeg super. Majandus taastus hoogsalt koroona vapustusest ja peaaegu kõik aktsiad tõusid hoogsalt. Esimeseks ostuks sai Novaturas ja teiseks kuulus Baltika. Kärsitu nagu ma olin, siis proovisin kohe hoogsalt kauplema hakata. Tulemuseks suhteliselt magusa miinusega Baltika tehing -20% kaotus. Võtsin veel aega, et ennast harida. Lugesin läbi tuntud ja vähem tuntud investeerijate blogid, tegin äripäeva tellimuse ja lõin investeerimis huvilitest sõpradest grupi, et saaksime oma mõtteid jagada. 

Olen endale seadnud suuremad eesmärgi, mida tahan saavutada enne, kui 35 aastaseks saan:

  1. Olla positiivse ja arengule suunatud mõtteviisiga. Arendada oma oskuseid ja täiendada teadmiseid. Olen arvamusel, et milleski hea olla tuleb teistet kasvõi natukene parem olla. Seda saan saavutada pidevalt ennast arendades ja paremini tundma õppides, et valida investeerimiseks minu jaoks parim strateegia.
  2. Olla koos oma pere, sõprade ja lähedastega. Loodan, et finantsvabadus annab mulle rohkem aega ja paremad võimalused perega kvaliteetaega veeta. 
  3. Tervis ja jätkusuutlikkus. Treenerina pean lugu tervislikest eluviisidest ja positiivsest eeskujust. Hoian ennast heas vormis, et tervis oleks tugev ja meel värske.
  4. Reisida, reisida, reisida. Oleme abikaasaga reisihullud. Erinevaid riike oleme läbinud tänaseks 29 ja ees on veel nii palju.
  5. Oma 100 eesmärgi sees on ka väga palju materiaalset ja põnevat, et oma elu veel vürtsitada.
whistle, attention, warning-2477714.jpg

Tööalaselt tegelen igapäevaselt laste treenimisega. Olen olnud treener nüüdseks (02.2024 seisuga) 10 aastat. Igati pikk aeg. Treeneri amet on minu jaoks nagu hobi, mida soovin jätkata ka peale täieliku finantsvabaduse saavutamist. Tegelen pidevalt enda erialase täiendamisega, et saavutada aina rohkem ja anda lastele edasi spordiga seotud teadmisi ja oskuseid.