Blogi1

November 2021 – RahaTreener 1-aastane 🥳🥳🎉🎉

Lumi on maas ja jõulud tulemas. Aga mis on kõige tähtsam:

RahaTreener sai 1-aastaseks. Pidu jääb see aasta Covid’i tõttu ära, aga väikese sünnipäeva loosimise teen ikka. 

Teie ees on esimene GIVEAWAY, mis lõppeb juba 22. detsembril!!!

Loosist osavõtmiseks vajuta SIIA

Mida kõike selle aasta jooksul on siis ära tehtud? 

 • Portfell ületas 15K piiri :O ja flirdib juba 20K-ga.
 • Kohtunud paljude ägedate inimestega.
 • Mastermind grupi loomine.
 • Sõprade seas investeerimispisiku levitamine (teisi pisikuid jaganud ei ole).
 • Blogi Rahajutud.ee lehel avaldamine.
 • Palju investeerimisalaseid raamatuid lugenud.
 • Reisimine + spontaane reis (üks päev ostad, järgmine lähed).
 • Erialane täiendamine.
 • Uuesti kõndima õppimine.
 • Jne.. neid asju ikka liiga palju, et siin kõik üles loetleda.

Kuud alustasin jälle taastusravi võtme all. Nii uskumatuna, kui see ka ei kõla, siis 3 kuud tagasi ei suutnud ma üle 30 sekundi püsti seista. Seekord kaheks nädalaks taastusravile minnes panin endale täpse eesmärgi, et tahan jälle joosta. Mõeldud tehtud. Kui eesmärk sai paika, siis alustasin treeningutega. Lisaks arstide poolt etteantud tihedale treeninggraafikule, tegin peaaegu iga päev iseseisvalt u 1,5h trenni juurde. Treenerina on seda ikka natuke kergem teha. Oskad õigel ajal õigetele lihasgruppidele harjutusi teha. Päeva lõpuks tuligi keskmiselt u 4h treeningut kokku. Täitsa tippsportlase elu.

Aga eelviimasel päeval enne koju tulekut tegin üks 40m jooksu rahulikus tempos. Väga võimas tunne oli. Ei oleks uskunudki, et selline väike asi jälle ägedat emotsiooni pakub.

Lisaks filmis abikaasa minust koeraga trenni tehes kõndimisvideo, mida siis üks mu peretuttav näitas ka minu PERH-i intensiivravi arstile ning ta oli hämmingus, et ma nii kiirelt juba liigun (arvestades, mis seisus ma alles mõni aeg tagasi haiglas olin)

20211108_111235

Lisaks käisime peale taastusravi, abikaasa ja koeraga, Tartu hotellis puhkamas. Siiani oleme koera mõne tuttava juurde hoidu viinud, kui oleme puhkama läinud, aga seekord otsustasime, et kogu kamp läheb koos puhkama. Väike vahemärkus, et koerte pealt kooritakse ikka korralikult raha hotellides ja ilmselt seda tulevikus väga ei praktiseeri 😀 1 öö = 15 eur. Oleme kuulnud, et küsitakse ka 20 ja 25eur öö eest. Kallim, kui lapsega puhkama minek. Oleme viimaste kuude jooksul päris palju negatiivseid emotsioone läbielanud ja kasutasime väikest võimalust stressi maandada. Esimest korda saime liikuda ka nagu inimesed ja see muutis puhkuse eriti mõnusaks.

Hetkel blogi kirjutades olen kõige rohkem Rahakratti või kopra nägu. Nimelt käisin oma esimesel hammaste istutamis protsetuuril. Ma ikka täiega alahindasin kogu seda protsessi. Esiteks lõigati minu igemed lahti, et sealt NELI!!! juurt ära tõmmata. Peale seda võttis arst puuri ja puuris kahe juure auku veel sügavama augu. Vot see puurimine oli küll õudne. Protseduuri lõpus istutati kaks implantaati ja  õmmeldi kõik kinni. Kui tuimestusega ei tundnud veel midagi, siis üks tund peale arsti juurest lahkumist olid ikka väga teravad valud. Nüüd ma siis olen siin kodune ja õues pole juba 3 päeva käinud. Linna minnes võib mind tõesti täitsa Rahakratti tuvimaskiga segamini ajada. 

Ülejäänud ajast olen hoogsalt raamatuid lugenud ja proovin igal võimalusel targemaks saada. Nii, et kui sa veel päkapikkudele kirjutanud ei ole, siis raamatut “Raha Psühholoogia” soovitan küll täiega!

Oma kurvastuseks võin öelda, et november on olnud VÄGA VÄGA VÄGA kulukas kuu. Vaatasin uuesti. Näiteks ravikuludele läks kokku 3208 euri. Muidugi kõige suurem osa sellest on hambaarsti juures käik.

Lisaks said minu tavaprillid õnnetuses kannatada ja vajasin uusi prille. Lasin teha ka optilised päikeseprillid, kuna ka silmad said õnnetuses kannatada ja on praegu eredale päikesevalgusele päris tundlikud. Lisaks veel igasugu taastusravikulud jne. Ei oleks uskunud, et ka muudest asjadest sellise summa kokku saan. Kui eelarvet nende kohta ei täidaks, siis ei saaks arugi, kuhu raha kaob.

Peale ravikulude, ostsime peaaegu kõik jõulukingid “BLACK FRIDAY”-l  ära. Muidugi ma kasutasin ka neid nippe, mis Teile oma instagrami postituses välja tõin. Kõik olid ikkagi vajalikud ostud. Lisaks ostsime abikaasaga koos ühe ägeda koolituse veebruarikuusse. Oeh.. kulusid oli rohkem kui küll sellel kuul. Õnneks on nüüd jõulukingid ostetud ja loodan, et stressivabad jõulud ees ja loodetavasti jääb detsembris natuke rohkem raha järgi, mida koguda tagasi meelerahufondi või investeerida :).

Aga nüüd investeerimisest:

 • Balti aktsiad – Kohe kuu alguses ostsin natuke Merkot juurde. See on aktsia, millel lasen rahulikult ja kaua oma portfellis olla ja dividende maksta. 

Lisaks soetasin veel LHV-d. Jälgin iga kuu nende aruandeid ja nad on päris hästi oma UK osa käima saanud. Lisaks läheb alles käivitatud kindlustusel aina paremini. Potentsiaal tundub ka praeguse hinna juures kõrge ja loodan, et hoian seekord aktsiat kauem kui eelmine kord (sain enne suurt tõusu maha müüdud :(.

Novembris tegi erilist heameelt Enefiti Rally. Portfelli väärtus tõusis kiiresti. Mõtlesin veel mitu korda, et müün osa tõusu pealt maha ja ostan hiljem tagasi. Nu vahel jäävad mõtted lihtsalt mõteteks ja kauplemine pole viimasel ajal tulu toonud ja jätsin Enefiti sinna lihtsalt istuma.

Börsile tuli ka kinnisvaraarendaja Hepsor. Mul oli algusest peale plaan, et märgin, aga polnud veel kindel kui suurelt. Hepsor oli muidugi väikese triki mulle (meile) teinud. Nimelt said esimesel kahel päeval märkinud investorid 2x rohkem aktsiaid kui hiljem märkijad. Nojah.. tegin siis oma analüüsi ära (täpsemalt saad lugeda SIIT) ja leidsin, et huvi on suur ning märgitakse kindlasti üle. Märkisin koguni 300 tk (3513€ eest) ja sain kätte 32tk :O. Tundus täiesti uskumatu, et aktsia 8.7x üle märgitakse ja mina sain ainult 32 aktsiat. Aga järgmine kord olen targem. Kui on näha, et tuleb suur ülemärkimine, siis peab märkima enda, abikaasa, isa, koera ja vanaema kontoga :D. 

Enne Hepsori märkimist müüsin maha ka väikese osa oma Siauliu Panga aktsiad. Olin kindel, et Hepsor märgitakse üle ja suur osa märkimisest ülejäänud raha vabaneb. Hindasin, et on vähetõenäoline, et SAB selle lühikese aja jooksul mingi tõusu ära teeb, kuigi olen arvamusel, et mingi aeg see tõus ka tuleb (nii arvab ka Enlight Research).

                                                           Portfelli väärtus 18 192€

Kuu lõpus ostsin endale näpuotsaga ka Bercmani. Uudis nende ja Krakuli ühinemisest avaldas mulle muljet ja plaanis aktsiat pikalt hoida. Loodame, et hakkavad koos imesid korda saatma. Hetkel vaatab portfellist vastu miinus :D. 

 • Change-s muutuseid ei ole.
 • Krüpto tõusis siin hooga mingi aeg. Muutuseid ei ole.
 • Funderbeamis muutuseid ei ole.
 • III sammas– Juurde läks ainult püsikorraldus. Eraldi juurde pannud ei ole.

Näeme juba järgmisel kuul!!

Mõnusaid jõule ja ilusat uut aastat!!

4 kommentaari

 • Trevor

  Hea postitus! See viimane gif muidugi käib Sul asja juurde 😁

  Treenerina on sul see distsipliin, järjepidevus ja selge eesmärk. Vägev, kui suudad teised inimesed ahhetama panna….3 kuud tagasi ei seisnudki…ja nüüd jooksed.

  Ma ütleks imestajatele, et tehke see kolm kuud tundideni peeneks ja näete…iga päev midagi natuke tehes…võite üks paev joosta (liitintress peaks ka portfellis jooksma hakkama mingi aeg)

  Tore on kuuluda Sinu siseringi. Paneme edasi

  Trevor Tarkused 🙂

  • RahaTreener

   Tänud Trevori Tarkused!
   Kui on head harjumused ja kõrge motivatsioon, siis pole miski ületamatu ;).
   Paneme hooga edasi ja edu sullegi!

   Tervitades
   RahaTreener

 • Pinsi Põlv

  Oh, vau, sa ei raiska ikka üldse voodilebole aega, ega ju? Lugedes mõtlesin, et oot-oot, kas sul oli see õnnetus siis 2020 suvel, et sa praeguseks põhimõtteliselt juba jooksed aga no ei olnud ju. Võimas värk! Mu arust nii äge, et sul on aasta suurimate saavutuste seas “õppisin kõndima” ja et see on listis viimasena välja toodud 😀 See on nagu filmist. Siit saab edasi raskemaks nii, et õpid slack line’i peal kõndima, mida ei oska teha ka ükski kõndiv inimene 😀 Ja teretulemast III samba investorite hulka, ma arvan, et selle võiks kohe kõndimise järele listida. Mis siis et Kristi su üle veits nalja viskab, oled suureks inspiratsiooniks ja su energia on kadestusväärne. Edu.

  • RahaTreener

   Suur tänu sulle ilusate sõnade eest! Ega siin lebotada ei ole midagi. Kes sind ikka aitab, kui ise ennast ei aita. Eks ma mõtlesin algusest peale, et on kaks varianti: Lasta mott alla ja jääda osaliselt invaliidiks, ning taastuda kaua kaua või tegutseda hoogsalt edasi ja panna ennast proovile, kui kiiresti ma sellest välja suudan tulla. Neid edulugusid ju küll, mis motivatsiooni jagasid.
   Aga slack line suhteliselt hea mõte 😀 . Ei tea, kas abikaasa ja vanemad ainult lubavad 😀 .
   Kolmanda sambaga oli tõesti mingi blokeering peas, et selle enda jaoks nii vastuoluliseks tegin. Muidugi äge, et sellest ise aru sain. Eks seda tarkust tuleb ka jooksvalt juurde.
   Aga suur tänu sulle ja edu edaspidiseks! 🙂

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga