Blogi1

Detsember 2021 – Härra juhatuse liige, Teile on kõne.

Tere jälle ja edukat uut aastat kõigile! Lappan siin oma telefoni pilte, et enda mälu värskendada ja tuleb välja, et järjekordselt on olnud VÄGA tegus kuu.

Detsembrikuu tähtsamad tegevused:

 • Tagasilöök taastumises
 • OÜ loomine
 • Uus koduleht
 • III sammas täis
 • Uue aasta eesmärgid paika
 • Investeerimisfestivali piletite ostmine
 • IPO-d
 • Instagramis 1K jälgijat
 • Jõulud

Kuu algas kohe EMO külastusega. Taastumine läksgi kuidagi liiga hästi (kui sa ei tea, millest taastun, siis LOE SIIT). Mis siis täpsemalt juhtus? Olin vanemate juures väikesel sünnipäeval ja üks hetk tõustes käis põlvest väike nõks läbi. Valu oli täitsa talutav, aga tundsin, et iga minutiga läheb minu jalg aina kangemaks. Lõppes see sellega, et jalg enam sirgeks ei läinud ja valutas päris kõvasti (just külgmise sideme juurest (MCL)). Ei jäänudki midagi muud üle, kui jälle EMO-sse minna. EMO-s tehti röntgen minu põlvest ja arvati, et põlvel on üks sündroom, mis võib tulla peale sideme rebendit ja kujutab endast lupjumist põlve medaalsel küljel, millele lisandub valu ja liikumisulatuse vähenemine. Side võib ka osaliselt luustuda ja selle paranemine võtab juba rohkem aega. Põhiline sõnum oli, et täpsema hinnangu andmiseks tuleb mul 1-2 nädala pärast tagasi tulla ja siis määrab ortopeed juba MRT aja. 

Mina olen muidugi see T0508

Kuna nüüdseks olen arstide juures juba nii palju käinud, siis teadsin, et haiglas on MRT aegadele pikad järjekorrad. Ega siis midagi. Võtsin oma lehe kaasa ja juba järgmisel päeval helistasin PERH-i uuesti tagasi ja palusin endale ortopeedi aja kinni panna. Õnneks polnud minu raviloos kirjas, et mõistlik oleks 1-2 nädala pärast tagasi pöörduda. Sain järgmiseks päevaks ortopeedi aja, kus määrati mulle omakorda MRT aeg. Kahjuks polnud aega kohe võtta ja sain selle hiljem meili teel kätte. MRT aja sain alles 2 kuu pärast (veebruari algusesse). 

Just sellistes olukordades tuleb kauplemisoskus kasuks. Kirjutasin kohe arstile tagasi ja palusin tal mind MRT järjekorda panna. Juhuks, kui keegi peaks enda aja enne ära ütlema. Õnneks kauplemine aitas ja sain aja juba 1 kuu pärast ehk siis nüüd kohe jaanuari algusesse.

Kuu alguse poole sain jagu ka endast ja panin III samba täis. Täpselt ei oskagi öelda, et miks alles nüüd selle otsuse vastu võtsin. Tundsin, et see III sammas lihtsalt ei sobi minuga. 

Põhjuseid, miks tundsin kerget vastumeelsust oli mitmeid (leiad need kõik minu Instagrami story pildilt).

Õnneks käib minu kuu juurde ka analüüs oma tunnete ja psühholoogia kohta. Sain oma veast aru ja tunnistasin seda endale ja panin lõpuks III samba täis. Loodan, et sina tegid seda ka. Pensioniks ei ole kunagi liiga hilja/vara mõelda. MAKE IT HAPPEN ja saad teiste pensionäridega peale turul käimise veel Egiptusesse reisile minna 😉 . 

Detsembri keskel võtsime abikaasaga ka ühe päeva enda uue aasta eesmärkide paika panemiseks. Süütasime küünlad, sõime head toitu ja mis kõige tähtsam – alustasime järgmise aasta eesmärkide kirja panemist. Tegin ühe postituse ka Instagrami, kust leiad väikese õpetuse eesmärkide kirja panemiseks. Nagu üks õige eesmärkide kirja panemine käib, siis alguses vaatasime eelmise aasta eesmärgid üle. Peaaegu kõik eesmärgid olid täidetud. 2021. aasta eesmärkidest jäid veel täitmata korteri ost ja raamatuid sai ka paar tükki vähem loetud, kui esialgu planeerisin. Üks asi jäi mul veel silma kraapima – OÜ tegemine. Panin selle juba uue aasta eesmärkidesse, kui avastasin ennast mõttelt, et miks mitte see juba sellel aastal ära teha. Milline geniaalne mõte. 

Nagu oma Instagramis varem kirjutasin, siis sellest aastat alates on OÜ-d kallim teha ja mõtlesime, et oleks päris laisk ja rahaliselt koguni kahjulik selline asi järgmisesse aastasse lükata. Aga miks meil siis see ikkagi nii kaua venis? Nii nagu ilmselt enamusel oli kõige raskem osa ettevõttele nime mõtlemine. Oleme mitu korda pikal autosõidul teinud ajurünnaku, et leida sobiv nimi, aga kuidagi ei näkanud. Lõpuks leidsime enam-vähem sobiva ja täitsime juba avaldust, kui tuli veel parem nimi pähe. Ega head mõtet saa ju raisku lasta. Kustutasime vana nime ja uus läks asemele. Tekkis kohe hea tunne ja sai see OÜ siis ka juba ametlikult loodud. Hämmastav on kohati see digiriik, et üks õhtu kl 21.00 aeg esitasime avalduse ja järgmine hommik kell 10.00 aeg tuli juba positiivne otsus. Eks nüüd mõtleme hooga võimalusi, kuidas OÜ-le peale investeerimise veel tulu tekitada. Paar head mõtet juba on 😉 . Kirjuta mulle julgelt, kui oskad head ideed pakkuda.

Detsembris ei saa kuidagi üle ega ümber ka jõuludest. Mida vanemaks saad, seda rohkem see kogu jõuluperiood stressi tekitab. Ei teagi, kas asi on selles, et jõuludel käib jube tihe ringi kihutamine. Peab ju igale poole jõudma või lähevad sinna alla lisaks suurtele kulutustele veel kiire ettevalmistus ja pinge kingituste ostmise osas. Pean ütlema, et naudin perega jõuludel koosolemist, aga kõik muu sellega kaasnev on päris väsitav. Sellel aastal käisime kõik jõulude traditsioonilised kohad läbi – see tähendas meile ligi neljal erineval päeval jõulupidustusi ja -söömaaegasid (minu pere, abikaasa pere, minu vanavanemad, abikaasa vanavanemad). Jõuludel võtsin hetke ja tänasin enda lähedasi – abikaasat, enda ja tema perekonda – kes on meile nende rasketel aegadel väga väga palju abiks ja toeks olnud. 

Kuid jõulude tralli lõpus võtsime vastu otsuse (tegelikult oleme mõelnud sellest juba mitu aastat 😀 ), et järgmised jõulud ja aastavahetus proovime kõigest väest välismaal soojas veeta. Polegi sellel ajal varem reisinud ja tahaks sellist teistmoodi lähenemist proovida. Kes teab, äkki hakkab meeldima. See jõuludel välismaal olemine on meil mõlemal ka tegelikult 100 eesmärgi hulgas (idee J. Roosaare raamatust “Rikkaks saamise õpik”), nii et eesmärgid on täitmiseks 🙂

20211224_191842

Detsembri lõpu saavutuseks saab veel nimetada Instagramis 1000 followeri täis saamise. Ei osanud küll arvata, et 2021 selline milestone ära tuleb, aga tegi meele heaks küll. Eriti teeb meele heaks, kui jälgijad jagavad oma positiivseid samme finantsvaldkonnas. Olen kõigile väga tänulik ja ALUSTADA POLE KUNAGI HILJA!!! (minu jälgimisega muidugi 😉 )

Wow. Nii palju asju. Täna vist investeerimiseni ei jõuagi. Aga üks suur samm oli veel kodulehe ümber disainimine. Juba varem olin abikaasalt vihjeid saanud, et www.rahatreener.ee lehekülg on kole (sõna otseses mõttes) :O :O. Võtsin seda juba halva naljana ja toimetasin nii tihedalt ringi, et ise seda uuendada ei jõudnud/osanud. Tulin ma siis ükspäev arstilt koju, kui abikaasa vaatas mind kavala näoga. Sain kohe aru, et midagi on toimumas ja uurimise peale vastas ta, et on minu kodulehe disaini ära muutnud ja seal igasuguseid uuendusi teinud. Ahmisin küll paar sekundit õhku, et äkki on kõik minu kodulehe postitused ära kustunud, kuid disaini nähes olin väga õnnelik. Ülejäänud õhtu läksgi lehe tuunimisele ja peab ütlema, et jäime mõlemad tulemusega rahule 🙂 .

Aajaa. Üks asi veel. Ostsin ära ka Investeerimisfestivali 3-päeva passi, kuna enne jõule oli tavahinnast soodsam diil. Oleksin juba eelmine aasta tahtnud minna, aga kui ma selle ürituse lõpuks avastasin, siis olid loomulikult piletid otsas. Seekord võtsin kohe sõbrale ka, et siis lõbusam koos minna. Ehk siis seal kohtume!

Lõpuks jõudsime nüüd investeerimiseni.

Kohe alguses ütlen ära, et haldan nüüd ka oma abikaasa investeerimiskontot, et turul pakutavaid võimalusi maksimaalselt ära kasutada. Ehk portfell on selle võrra ka natuke suurem. 

 • Balti aktsiad

Kuu alguses täiendasin oma portfelli LHV ja Enefit Greeni aktsiatega. Jälle pikaajalised investeeringud. Loodan, et LHV lööb uued aktsionärid oma majandusaasta aruandega pahviks ja plaan ka edaspidi väikeste ampsude kaupa aktsiat edasi osta.

Enefit Greeni ostmine sattus ka väga heale ajale. Nimelt aktsia kukkudes plaanisin väikeste osade kaupa juurde hakata ostma. Kõige suurema ostu tegin 3.78 pealt, mis on tänaseks juba pea 12% tõusnud. Aga jällegi plaanin nautida kõrget elektrihinda. Prooviks ikka nii, et kui maksan elektriarve ära, siis saaks vähemalt sama suure summa tagasi 😀 .

Lisaks väike ost Siauliu Panka. 

Kõige huvitavam oli sellel kuul Textmagic-u IPOs osalemine. Millest tuli ka First North ülemärkimis rekord. Sain väikese summa kätte ja kuna ei plaani nii väikest positsiooni hoida, siis müüsin selle suhteliselt kohe ka maha. Mina kahjuks nende õnnelike seas ei olnud, kes aktsia väga hea hinnaga (esimestel minutitel) maha müüsid. Sellest ka õpetus, et ei tasu turuhinnaga IPO-l ostuorderit panna. Täpsemalt sellest kirjutab ka meie Mastermind grupi liige Mikroinvestor.

Samal põhjusel müüsin maha ka oma Hepsori osaluse.

Portfelli väärtus 22 750.73

Peab ütlema, et portfell on päris heas kasvutrendis. Kindlasti selline kiire kasv väga kaua tõusta ei saa. Esiteks selle pärast, et suurem osa kasvust tuleb just investeeritud rahast (portfell veel piisavalt väike, et igakuine säästetud raha seda mõjutaks). 

Väga hea uudis on see, et meelerahufond on juba üle 6 kuu kasvanud. Põhjus oli selles, et ettearvamatuid ravikulutusi oli lihtsalt niivõrd palju. Nüüd peaksid kulutused enam-vähem prognoositavad olema ja hakkame meelerahufondi vähendama.

 • Change-s muutuseid ei ole.
 • Krüpto ikka väga volatiivseks muutunud ja hetkel mingeid muutuseid ei ole. Eks hakkan uuesti süübima krüpto tegemistesse.
 • Funderbeamis muutuseid ei ole.
 • III sammas – panin juurde päris kopsaka summa, et sammas täis saada.  

Jaanuari jooksul võtan ka terve 2021 aasta kokku ning räägin natuke 2022 aasta eesmärkidest ja plaanidest. Kui tahad olla esimene, kes minu uusi postitusi lugeda saab, siis LIITU UUDISKIRJAGA 😉

Varsti näeme!!!

Üks kommentaar

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga