Blogi1

Juuni 2021 – Ülikiire juuni ja 6 kuu esimene miinus

Hei Hei! 

Juunikuu on ikka hullumeelselt kiire olnud. Mõned tähtsamad punktid lühidalt kokkuvõttes:

 • Esimene kuu miinuses
 • Taotlesin kõrgemat treenerikutset
 • Ostsin oma esimese USA börsil oleva aktsia
 • Müüsin maha mõned oma Balti aktsiad, et teiste osalust suurendada
 • Tulid esimesed suured dividendid
 • Loon Mastermind gruppi, mis aitaks investeerimisvaldkonnas üksteist motiveerida
 • Ostsin “lotopileti”
 • Treeningud ja võistlused
 • Puhkasin
 • RahaTreener lehel on juba üle 200 kliki 🙂

Nii palju teemasid, et ei teagi kust alustada :D. Alustan siis tavategemistest:

Lisaks raamatute lugemisele vaatasin puhkuse ajal ka veel paar investeerimisega seotud filmi (kindlasti vaata üle ka eelmise kuu kokkuvõte, et häid investeerimisalaseid filme leida).

Esimeseks filmiks oli “All The Money In The World”. Minu soovitus! Film keerleb inimröövi ja keeruliste peresuhete ümber.

Teiseks filmiks oli “The Big Short”. Räägib grupist investoritest, kes müüvad 2006-2007.aastal hüpoteeklaene lühikeseks. Aeg, millal kõik õitses ja tõusis, leidsid nemad kui vigane ja korrumpeerunud on turg. Järjekordne soovitus ;).

Liigume nüüd edasi investeerimise peale:

 • Aktsiad olid minu portfellis pigem langustrendis. 

Ignitas:

Ostsin juurde Ignitast. Olen oma uuringu teinud ja kui SWED saab oma aktsia stabiliseerimiseks ostetud aktsiad maha müüa (2m aktsiat=koguväärtus 42m), siis peaks Ignitise aktsia päris hooga tõusma hakkama. Lisaks näitab mai aruanne, et käive on võrreldes eelmise aastaga tõusnud 38.3% ja EBITDA 40.1%. Kui võrrelda eelmise aasta esimese 5 kuuga, siis tõus kokku on 25%. Mis on minu arust hea näitaja. Lisaks loodetakse järgmisel aastal umbes 6% dividenditootlust. 

Sobiva hinna korral plaanin veel juurde osta.

Lisaks ostudele tegin ka paar müügitehingut. Müüsin maha oma Coop Panga ja Tallinna Kaubamaja aktsiad. Seda kõike, et Ignitase, Novaturase ja Siaulai Panga osalust suurendada. Kuigi kuu alguses olin Novaturase potentsiaalis väga kindel, siis nüüd tahab usk kaduma. Seda kõike uue viiruselaine kartuse pärast. Hetkel plaanin juuli lõpuni oodata, et II kvartali aruanne oleks avaldatud. See muidugi nõuab palju uurimustööd, et näha vähemalt osaliselt, millised need numbrid sealt välja tulevad.

Positiivse uudisena sain Merkolt 106€ dividende. See summa tegi küll tuju heaks :).

Võrreldes maikuuga langes aktsidest saadud tulu -259€.

Hetkel olen äraootaval seisukohal ja kuhugi kiiresti raha juurde ei pane. Vaatan, mis turud nüüd kuu alguses teevad.

Lisaks hoian ka väikest sularaha varu, et saaks uued võimalused kohe ära kasutada.

Portfelli kommentaariks peab ära mainima, et Binance, Change ja Funderbeami ei ole ma viimasel 4 kuul raha juurde pannud. Põhirõhk on läinud aktiadesse.

Lotopilet:

Ühe huvitava projektina sisenesin esmakordselt USA börsile. Ostuks sai WKHS (Workhorse Group) aktsia. Antud aktsia on minu jaoks nagu lotopilet. Nimel oli see aktsia mais kõige enam shortitud aktsia ning sellega kaasnes võimalus, et Wallstreetbets hakkab seda kõvasti kokku ostma. Hetkel pole lotoga vedanud, aktsia kõigub sama volatiivselt nagu Bitcoin. Plaanin WKHS kuu esimeses pooles väikese kasumiga maha müüa ja eksperimendi lõppenuks kuulutada. 

 • Change kaudu CNG tokeneid juurde ostnud ei ole. Ootan ja jälgin olukorda.
 • Krüptos on olnud suhteliselt raske kuu. Väikese trade’misega olen kasumit teeninud, kuid suur volatiilsus kärpis seda kasumit pidevalt. Peab järjekordselt oma strateegiat muutuva turuga kohandama. Ahnust ei ole suutnud endast täielikult maha matta. Alati, kui suuremad kasumid tekivad lähen natukene ahneks
 • Funderbeam on tekitanud ahvatlust ja plaanin sellel kuul natukene raha sinna juurde lisada.
 • Treeningute osas oleme käinud mitmetel võistlustel ja treeningud käivad täie hooga edasi. Paar korda olen kuu jooksul isegi laagrisse jõudnud. Sellega võib rahul olla.  Lisaks taotlesin kõrgemat treenerikutset. Proovisin kutse saamise võimalikult kergeks endale teha, jooksvalt harides ja täiendades ennast. Loodame, et eksamid läksid “asja ette” ning uus treenerikutse juba varsti käes.

Kokkuvõtteks: Säätmis protsendi välja arvutamisega läheb veel natukene aega. Põhjuseks puhkuse rahad, mis tulid pikemalt ette.

Põneva väljakutsena loon Matermind gruppi (olemuse seletab  hästi lahti Kristi Saare SIIN), mille eesmärk oleks üksteist aidata ja arutleda erinevatel investeerimis teemadel. Arvan, et ainult grupp annab kõigile lisaväärtust ja ühiste eesmärkide abil jõuame veel kaugele 😉

Lisaks on RahaTreeneri leheküljel juba peaaegu 250 klikki. Võib öelda, et see suureks motivatsiooni laenguks.

2 kommentaari

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga