Blogi1

August 2021 – Lõpuks haiglast koju ja taastumine

Hei hei!

Lühidalt punktid, mis augustis toimunud on:

 • Taastumine peale õnnetust
 • Huvitavad unenäod
 • Haiglast väljas ja taastumine kodus
 • Meelerahufondi tähtsus
 • Balti aktsiate kiire tõus
 • Krüpto tõus
 • Elukindlustus

Septembri alguses arvasin, et ei leia keskendumisvõimet ja jõudu, et peale augustikuu rasket õnnetust (LOE SIIT) kuu kokkuvõtet teha. Õnneks on paranenud minu keskendumisvõime ning ka üleüldine paranemine ja taastumine läheb päris hoogsalt. Kuigi, ei saa salata, esineb ka väikeseid tagasilööke. Just nagu investeerimises 🙂 

Nüüd, kus minu tervis on iga päevaga palju parem ja ma olen ka ise tugevam, olen saanud lähedastelt palju infot oma vigastuste kohta, mida kindlasti oleks esialgu raske olnud vastu võtta ja taluda. Kuna vigastusi oli palju, siis tehti Kreekas operatsioone lugematul arvul. Esimese kriitilise asjana tehti korda mu üks kopsudest, mis õnnetuse järgselt oli kokkuvarisenud (kui tahad lähemalt uurida, siis googelda “pneumotooraks”). Seejärel üritati paika panna õlg ja puus. Peale seda opereeriti mõlemad põlved ja viimasena tehti 9h kestev näooperatsioon. Õnneks on mu nägu päris hästi taastunud ja Eesti näokirurgid kiitsid kreeklaste töö heaks. Lisaks taastusid ka väga kiiresti roided. Positiivseks võib lugeda, et olin operatsioonide hetkel kunstlikus koomas ja ei pidanud peale igat operatsiooni üles ärkama.

Koomas olles käis minu peas ringi alternatiivne reaalsus , mis tundus väga reaalne ning algul kui lähedastele enda unenägudest rääkisin, siis vajasin kinnitust, et mis on päris ja mis mitte. Unenägudes võitlesin pidevalt elu eest nii Eestis kui ka Kreekas ja Itaalias. Pidevalt ajasid mind ja minu pere taga mafioosod ning kogu olemasolev unenäo energia läks nendega võitlemisele. Arvan, et uudistest mõjutatuna nägin unes veel, et Valgevene eriteenitustuse mehed mind röövisid ja oma Kaitseministeeriumisse tööle sundisid. Fantaasia on ikkagi piiritu 😀 . 

Kuna unenäod olid niivõrd pikad ja reaalsed, siis oli ülimalt raske ärkvele tulles päris elul ja unenägudel vahet teha. Ärkvele tulemisest – 13 ja reedel – ei mäleta ma aga hetkel midagi. Kuna sain lugematul hulgal erinevaid rohtusid ja narkoosi vähendatakse väga väikeste koguste kaupa, siis võtab aega, et inimese teadvus täielikult taastuks. Nii võttis see ka minul aega ja esimest korda selget juttu rääkisin ma alles 6-7 päeva peale ärkamist. 

Õnneks olen nüüd haiglast väljas ja kodusel ravil.. või noh, peaaegu “kodusel”. Kuna me abikaasaga veel päris hästi kahekesi enda korteris hakkama ei saaks, kuna liigume mõlemad karkudel, siis peame hetkel vanemate juures elama ja nende toele lootma. 

Statistikast veel nii palju, et kokku veetsin, nii Kreeka kui ka Eesti, haiglas 33 päeva ning enamus sellest ajast viibisin intensiivravi osakonnas. See on ikka kõvasti rohkem, kui mu senise elu jooksul haiglas veedetud aeg kokku. Siiani olen ainult keskkooli aeg mandlioperatsioonil käinud ja peale seda ka järgmisel päeval koju saanud.

Olen ülimalt õnnelik, et olen hetkel elus ja hindan kõiki väikeseid asju, mida teha saan. Lisaks olen ülimalt tänulik, et minu aju on ikkagi töökorras ja tundub, et sama terav nagu enne õnnetust. Lisaks olen tänulik, et saan tulevikus uuesti kõndida. Vabalt oleks võinud ATV meile peale kukkuda ning me mõlemad abikaasaga oleks võinud oma liikumisvõime (või halvemal juhul ka elu) kaotada. Õnneks ootab ees ainult pikk taastumine ja olen piisavalt motiveeritud tööle naasma, et see kõik võimalikult kiirelt mööduks.

Ühtlasi tuletasin Instagramis inimestele ka meelde, et kui tähtis on MEELERAHUFOND. Jäin õnnetuse tagajärjel ilma 4 hambast ja olukorra taastamiseks läheb umbes 5-6K’d, mis saab ilusti meie meelerahufondi poolt kaetud ja õnneks aktsiate kallale minema ei pea ja igapäevane elukvaliteet ka häiritud ei saa. Kahjuks reisikindlustus enam Eestis olles ravi ei kata ning siin tuleb ainult Haigekassale loota. Küll aga on teadatuntud asi, et hammaste ravi on väga kallis ja Haigekassa rahastusele selles osas loota ei saa. Kui me varasemalt meelerahufondi ei oleks kogunud, siis peaks suure tõenäosusega hambakliinikust laenu võtma või tuttavate ukse taga kerjamas käima. See oleks küll kurb ja käiks korralikult ego pihta.

Nüüd aga investeerimise juurde. Kuna olin augustikuu suurema osa kontaktivõimetu, siis palju tehinguid teha ei jõudnud.

 • Balti aktsiad – Palju uusi oste ei teinud. Märkisin 1000 Tallinki aktsiat. Kuigi tulemas on madalhooaeg, siis Soome proovib ennast aina rohkem avatuna hoida ja märkimise hind oli lihtsalt niivõrd hea (0.47/aktsia). Rohkem tehinguid ei teinudki. Tervislik seisund oli halb ja suurema osa augustist olin PERHi intensiivravi osakonnas ning internetile ligipääsu ei olnud.
 • WKHS Lotopiletist proovin juba pikemat aega lahti saada. Seekord lotoõnne ei olnud. Samas, kui ei mängi, siis ei võida. Varsti tuleb kaotus vastu võtta.
 • Changes-s muutuseid ei ole.
 • Krüptos toimus suur tõus. Olen jälle plussis. Eks varsti toimub korrektsioon, aga see minu und ei sega ja jälgin asja kõrvalt. Hetkel on portfellis suuremas osas MATIC-ut, natuke vähem ADA-t ja ALICE coini.
 • Funderbeam seisab ka paigal ja enne sinna raha juurde ei pane kuni Funderbeami indeks tõusma hakkab.
 • Treeninguid lastele andnud ei ole. Tundub, et nii läheb paar kuud veel. Ise aga treenin igapäevaselt suure hooga, et saaks võimalikult kiirelt tavaellu naasta.

Lisaks võtame abikaasaga lähituleviku eesmärgiks uurida elukindlustuse tegemise võimalusi erinevate pankade ja kindlustuspakkujate juures. Kuna suuri laene meil kummalgi pole ja varasemalt õnnetustega ka kokkupuuted puuduvad, siis polegi väga sellise asja vajalikkusele siiani mõelnud.

NB! Seoses sellega, kui kellelgi on häid soovitusi elukindlustuse pakkujate osas või mida täpsemalt uurida või tähele panna, siis ootan julgelt soovitusi ja nõuandeid 🙂

 

Peatse kohtumiseni! 

Jätke vastus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga